dziś jest Czwartek 14 Grudnia 2017     |     imieniny: Jana, Alfreda, Izydora
Biznes - Inwestycje - Gospodarka - informacje ogólne

Kolno położone jest na terenach typowo rolniczych. W mieście, jak i okolicznych gminach rozwinęła się produkcja zbóż, ziemniaków, mleka i hodowla trzody chlewnej. Na terenie miasta funkcjonują zakłady zajmujące się skupem, przetwórstwem rolnym m.in. Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie Zakład Produkcji Mleczarskiej „Kurpianka” w Kolnie.

Kolno to także ośrodek usługowo-administracyjny, tekstylny i metalurgiczny.

W ostatnich latach szczególnie duży nacisk władze miasta położyły na rozbudowę i unowocześnienie infrastruktury technicznej, na inwestycje z zakresu ochrony środowiska oraz poprawę układu komunikacyjnego miasta i stanu dróg i ulic miejskich. Największą w dziejach miasta inwestycją jest obecnie budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz sieci wodociągowej. Inwestycja ta przyczyni się do poprawy środowiska naturalnego oraz zwiększenia jego atrakcyjności inwestycyjnej.

Krajowi i zagraniczni przedsiębiorcy mogą również liczyć na przychylny klimat i poparcie władz miejskich w działaniach inwestycyjnych.

drukujdrukuj

autor: M Bajorek
Urząd Miasta Kolno
ul. WOJSKA POLSKIEGO 20 18-500 KOLNO      |      tel.: (+48 86) 278 21 33      |      faks: (+48 86) 278 31 00      |      e-mail: kolno@home.pl
Urząd Miasta Kolno pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30