dziś jest Czwartek 14 Grudnia 2017     |     imieniny: Jana, Alfreda, Izydora
Jesteś na:
Konferencja Inauguracyjna - Strategia „Polski Wschodniej”

W dniu 8 lutego 2010 r. Burmistrz Miasta Kolno zorganizował konferencję pn. Strategia „Polski Wschodniej”. Szanse i bariery rozwoju miasta Kolno. Odbyła się ona w ramach promocji projektu realizowanego przez miasto Kolno „Przygotowanie terenów pod inwestycje z zakresu produkcji i nowoczesnych w Kolnie” współfinansowanego w ramach programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.
Celem konferencji było zapoznanie uczestników, lokalnych przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów z ofertą inwestycyjną przygotowywaną z związku z realizowanym projektem.
Konferencję otworzył Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. W konferencji udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP Krzysztof Jurgiel, Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży prof. dr hab. Antoni Jakubczak, Naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Szkoleń w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Urszula Witkowska-Śliwa, Prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Waldemar Pijar, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, Prezes Izby Handlowo-Przemysłowej w Białymstoku Witold Karczewski, Starosta Kolneński Henryk Duda. W spotkaniu uczestniczyli również burmistrzowie i wójtowie z gmin powiatu kolneńskiego, radni, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji przedsiębiorców oraz licznie zgromadzeni przedsiębiorcy. W konferencji udział wzięło ok. 80 osób.
Podczas konferencji przedstawiono 5 prezentacji multimedialnych dotyczących polityki rozwoju kraju oraz sytuacji społeczno-gospodarczej i perspektyw rozwoju miasta Kolno i Powiatu Kolneńskiego. Na konferencji najwięcej miejsca i uwagi poświęcono przedstawieniu terenów inwestycyjnych położonych w Kolnie. Oferta inwestycyjna skierowana jest do podmiotów świadczących nowoczesne usługi lub wykorzystujących do produkcji innowacyjne technologie.
Zaplanowany panel dyskusyjny, podczas którego zadano wiele interesujących pytań pokazał, że tematyka konferencji była potrzebna zarówno dla władz samorządowych, jak i lokalnych przedsiębiorców.
Przedstawione w toku konferencji informacje i uwagi będą podstawą do formułowania dalszych wniosków służących rozwojowi społeczno-gospodarczemu miasta Kolno.

komentarze (1)

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013

następna strona »

Urząd Miasta Kolno
ul. WOJSKA POLSKIEGO 20 18-500 KOLNO      |      tel.: (+48 86) 278 21 33      |      faks: (+48 86) 278 31 00      |      e-mail: kolno@home.pl
Urząd Miasta Kolno pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30