Władze miasta Kolno złożyły hołd Wielkiemu Polakowi

zdjęcia artykułu 10
2022-04-04 10:07 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Św. Jan Paweł II jest wciąż obecny w sercach Polaków, w tym mieszkańców Kolna. 2 kwietnia, w dniu 17. rocznicy śmierci Ojca Świętego, Burmistrz Miasta Andrzej Duda i Przewodniczący Rady Miasta Kolno Mariusz Rakowski złożyli kwiaty i zapalili znicze pamięci przed pomnikiem Wielkiego Polaka, honorowego obywatela miasta Kolno.

Monument papieża usytuowany jest na placu przy świątyni św. Anny. Parafianie niejednokrotnie powierzają przed nim swoje intencje i proszą o wstawiennictwo za potrzebne łaski.

W każdą rocznicę śmierci Karola Wojtyły w Polsce odbywają się uroczystości zarówno w większym, jak i mniejszym wymiarze.

- Najważniejsza zawsze pozostaje pamięć i wspomnienie o Wielkim Polaku, który na trwałe odmienił losy naszej Ojczyzny - uważa burmistrz Kolna Andrzej Duda.

2 kwietnia 2005 roku, o godzinie 21:37 na Placu Świętego Piotra w Rzymie tłum wiernych towarzyszył Ojcu Świętemu w chwili jego śmierci. Miliony ludzi śledziły też relacje mediów z Watykanu. Kiedy kardynał Leonardo Sandri ogłosił odejście papieża do domu Ojca, cały świat pogrążył się w żałobie.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl