Nowe szanse na współpracę

zdjęcia artykułu 36
2022-10-25 14:45 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Burmistrz Miasta Kolno i Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie podpisali umowę z Krajową Agencją Poszanowania Energii S.A. na wykonanie usługi polegającej na opracowaniu koncepcji techniczno-ekonomicznej dla zadania pn.: „Modernizacja źródeł ciepła oraz gospodarki ściekowej na terenie miasta Kolno”.

Przedmiotem analizy są: Ciepłownia Miejska należąca do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Kolnie Sp. z o.o., Kotłownia zakładowa Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, Miejska Oczyszczalnia Ścieków należąca do PUK w Kolnie Sp. z o.o. oraz Oczyszczalnia Ścieków należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol.

W trzech etapach zostanie wykonana: analiza techniczna i rynkowa istniejącego stanu gospodarki cieplnej oraz oczyszczania ścieków, analiza wariantowa możliwych kierunków modernizacji źródeł ciepła oraz oczyszczalni ścieków, analiza ekonomiczna dla wybranych wariantów oraz określenie optymalnego modelu finansowania inwestycji i funkcjonowania organizacyjnego. Celem projektu jest dokonanie takich zmian w instalacjach i zarządzaniu infrastrukturą, żeby przy minimalnych nakładach inwestycyjnych i kosztach operacyjnych zapewnić czystą energię dla Miasta i oczyścić ścieki komunalne i przemysłowe.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii z wizyty studyjnej przeprowadzonej u Klienta.

źródło: Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

zdjęcia: Andrzej Konopka

https://www.kape.gov.pl/blog/aktualnosci-kape-1/modernizacja-zrode-ciepa-oraz-gospodarki-sciekowej-na-terenie-miasta-kolno-657
https://www.facebook.com/KAPE.SA.Polska/posts/pfbid02T5vLadiEviS5zLBsUdYkRorJpRMQ3fHLHQjeR5xrSWTKfwUNJgfgVCtdTGcqBHXil
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6988094311523332096

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl