Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zaprasza na Wojskową Grę Terenową...

zdjęcia artykułu 3
2022-11-04 09:01 | Opublikował: Tomasz Sobieski
W Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada w 16 miejscowościach w całej Polsce odbędą się Wojskowe Gry Terenowe. Zawody społeczno-obronne będą zlokalizowane wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. W województwie podlaskim do udziału w militarnej imprezie zostało wytypowane miasto Kolno. Uczestnicy Gry w godz. od 10:00 do 16:00 będą rywalizować w przygotowanych konkurencjach, jak quiz historyczny, maskowanie, strzelectwo, rzut granatem, budowa schronienia, plecak żołnierza czy saper.
W organizację przedsięwzięcia zaangażowane jest, z ramienia Ministerstwa Obrony Narodowej, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji z siedzibą w Warszawie, we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi, Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym i Radą ds. Kobiet RON. Celem Wojskowych Gier Terenowych jest promowanie postaw patriotycznych i idei obronności w społeczeństwie. To przedsięwzięcie to też  integracja środowiska społecznego i pogłębianie takich umiejętności jak: praca w drużynie, logiczne myślenie, koordynacja działań i orientacja w terenie.
0010.jpg
 

Organizatorzy zapraszają młodszych i starszych uczestników. W zawodach prawo startu mają drużyny złożone od 3 do 5 osób. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny (w przypadku rodzin wielodzietnych limit pięciu osób nie obowiązuje). Drużyna musi posiadać opiekuna drużyny, który musi być osobą pełnoletnią, legitymującą się dowodem osobistym. Opiekun drużyny odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo oraz przemieszczenie się całej drużyny pomiędzy poszczególnymi punktami. Podczas Gry dostępny dla wszystkich będzie wojskowy rekruter, z którym uczestnicy gry będą mogli porozmawiać o nowych formach pełnienia służby wojskowej i złożyć wniosek o przyjęcie do niej. Będzie także poczęstunek w formie wojskowej grochówki. Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom.

Wydarzenie-WGT.jpg

Zobacz: Regulamin wojskowej gry terenowej

https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/u/f3/a5/f3a5d0c8-7542-44a2-9dfa-09bd70af4a1c/regulamin_-_wojskowej_gry_terenowej_pp.pdf

Udział w Wojskowej Grze Terenowej jest bezpłatny. Przed startem należy zarejestrować się telefonicznie lub mailowo. Rekrutacja rozpoczęła się 27 października i potrwa do 11 listopada. W Kolnie osobą wyznaczoną do kontaktu jest: kpt. Łukasz Rozmysłowski  (tel. 662 295 157, email: p.nosko@ron.mil.pl).

Czytaj więcej: www.wojsko-polskie.pl

https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/articles/aktualnosci/wojskowe-gry-terenowe-na-urodziny-niepodleglosci/

Kolno_edited.jpg

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl