XXXVI Sesja Rady Miasta Kolno

zdjęcia artykułu 2
2018-04-30 14:28 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Podczas sesji wręczono dyplomy uzdolnionym uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II

Posiedzenie rozpoczęło się o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kolno. Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji podjęto uchwałę w sprawie zmian w budżecie miasta Kolno na 2018 r.

Głównym punktem obrad było uroczyste wręczenie kolneńskim gimnazjalistom zaświadczeń potwierdzających zdobycie tytułu laureata i finalisty w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych i Ogólnopolskim Konkursie „Myśli Jana Pawła II – Papieża Słowianina”. 26. sesja była okazją do złożenia gratulacji wszystkim uczniom, którzy swoją wiedzą wykraczają poza program szkolny, a ich intensywna praca pod okiem nauczycieli przynosi wymierne efekty. Honorowe dyplomy za zajęcie prestiżowych miejsc  kolneńskiej młodzieży wręczył Burmistrz Miasta Andrzej Duda i przewodniczący Rady miasta Mieczysław Śniadach.

 - Mamy 6 osób z gimnazjum, które uzyskały tytuł laureata lub finalisty w konkursach: matematycznym, chemicznym, historycznym, informatycznym, wiedzy pożarniczej i w konkursie ogólnopolskim o Janie Pawle II. - Dlatego chciałbym dzisiaj uroczyście tu, przed Radą Miasta Kolno, przed dyrektorami i rodzicami podziękować za waszą pracę. Podziękować wam za to, że wykorzystujecie swoje talenty i zdolności i przekuwacie je w niemały sukces mówił Andrzej Duda.

- Chciałbym również podziękować nauczycielom, którzy was prowadzą. Bo tak naprawdę na sukces wpływa kilka czynników, czyli talent, nauczyciele, którzy z wami pracują i rodzice. Talent jest rzeczą niezależną od nas ale czy go wykorzystamy i w jaki sposób, to jest to już uwarunkowane od otoczenia. Jeżeli jest motywacja rodziny, szkoły i bardzo dobra współpraca nauczyciela z uczniem to wtedy osiąga się sukces. Jest mi niezmiernie miło, że mamy tylu laureatów. Mamy też osobę, która prestiżowe tytuły otrzymała w 5 dziedzinach: w czterech konkursach zdobyła miano laureata i w jednym finalisty. Przez swoją pracę, przez swoje zdolności promujecie nasze miasto. Gratuluję rodzicom takich zdolnych dzieci. Bo to niesamowita rzecz i wielka radość mieć takie dzieci, które osiągają takie sukcesy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Życzę wam, żebyście swoje drogi pokierowali tak, aby w przyszłym dorosłym życiu te wasze talenty i wasza wiedza została należycie doceniona, wykorzystana i wynagradzana. Jesteśmy z Was dumni. Od samorządu miasta Kolno nagrody i stypendia, za waszą pracę, otrzymacie w czerwcu - tak jak zwykle na koniec roku szkolnegododał burmistrz.

Dyplomy na sesji Rady Miasta Kolno otrzymali:

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie

Ewelina Podchul z klasy III „a” - laureatka w wojewódzkim konkursie matematycznym, chemicznym, wiedzy pożarniczej, Ogólnopolskim Konkursie „Myśli Jana Pawła II – Papieża Słowianina” a także finalistka w wojewódzkim konkursie z Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

Karolina Tyszka z klasy III „a” - laureatka w konkursie historycznym.

Piotr Konopka z klasy III „c” - laureat w konkursie informatycznym.

Michał Nowacki z klasy III „c” - laureat w konkursie informatycznym.

Aleksandra Pupek z klasy II „d” -  finalistka w Ogólnopolskim Konkursie „Myśli Jana Pawła II – Papieża Słowianina”

Gabriela Sielawa z klasy III „b” - finalistka w Ogólnopolskim Konkursie „Myśli Jana Pawła II – Papieża Słowianina”

Na zakończenie sesji Przewodniczący Rady Miasta Kolno Mieczysław Śniadach odczytał zaproszenie na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, które odbędą się 4 maja (piątek) 2018 r. o godzinie 14:00 w Kolnie.   

- zbiórka pododdziałów PSP i OSP z powiatu kolneńskiego o 12:45 przy kościele Św. Anny.

- msza święta o godzinie 13:00.

- uroczyste rozpoczęcie obchodów przed kościołem o godz. 14:00 (wręczenie odznak, awansów i medali).

- przekazanie PSP łodzi ratunkowej z wyposażeniem.

- występ Miejskiej Orkiestry Dętej w Kolnie z mażoretkami.

Burmistrz Andrzej Duda zaprosił natomiast wszystkich mieszkańców miasta i gości na uroczyste obchody 3 maja w Kolnie, które rozpoczną się mszą świętą w kościele Chrystusa Króla Wszechświata o godz. 11:00.  Po mszy przemarsz z kościoła pod krzyż przy „Dębie Wolności”, gdzie odbędą się główne uroczystości. O 12:45 przemarsz ulicą M. Konopnickiej na cmentarz komunalny: złożenie kwiatów pod pomnikiem ,,Solidarności”, uroczystości na starym cmentarzu, modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny, złożenie wieńców i zapalenie zniczy przez organizacje społeczne, zakłady pracy, szkoły i instytucje  na grobie poległych pod Lemanem i grobie Nieznanego Żołnierza.

Po uroczystościach KOKiS zaprasza uczestników obchodów na Piknik Historyczny z udziałem grupy rekonstrukcyjnej. W programie pokazy strzeleckie, armatnie i szablowe. Strzelanie z łuku i fotobudka historyczna. Organizatorzy zapraszają też na poczęstunek i skosztowanie zupy węgierskiej i wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.  

                                                                                                         Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

 

 

logo
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdz na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl