Jeszcze więcej atrakcji !

zdjęcia artykułu 24
2018-05-16 07:58 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Kolneński basen przeszedł gruntowną modernizację

Nowy plac zabaw dla dzieci o pow. 30 m2 z atrakcjami wodnymi oraz z systemem podgrzewania i uzdatniania wody basenowej, nowoczesna 6-osobowa wanna hydromasażowa, strefa rehabilitacyjna w niecce basenu wyposażona w dysze masujące i odnowione liny torowe to najważniejsze zmiany, z których mogą od 15 maja korzystać mieszkańcy Kolna i okolic przychodząc na miejski basen. Modernizacja strefy mokrej, zaplecza szatniowego i holu w obrębie kolneńskiej pływalni trwała 2 miesiące. We wtorek oficjalnie otwarto wyremontowany obiekt. Koszt inwestycji wyniósł około 750 tys. – połowę tej kwoty pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 - Obiekt od kilkunastu lat nie przechodził żadnych renowacji. Widzimy, że nasza pływalnia przeszła wiele zmian - wyremontowano nieckę basenu, zamontowano nowe płaszcze wodne,  jacuzzi i plac zabaw dla najmłodszych. Zmieniono też szafki, które przez 17 lat nie były odnawiane. Zadbano także o czystość wody, gdzie specjalne lampy likwidują wszelkie zagrożenia, które mogłoby powstać w wyniku korzystania z basenumówił podczas uroczystości otwarcia obiektu Burmistrz Miasta Kolno.

Można tu odpocząć, popływać, a pływanie to jeden z najzdrowszych elementów ruchowych, które odciąża kręgosłup. W tej chwili nasz basen spełnia wszystkie normy – przekonywał Andrzej Duda. Zmiany zauważają też odwiedzający. – Nie trzeba jeździć do dużych miast, by zapewnić atrakcje dla najmłodszych. Teraz, na pewno, każdy znajdzie coś dla siebiemówią zgodnie kolnianie.

- Nasz basen zyskał nie tylko na zewnętrznym wyglądzie ale teraz może rozszerzyć ofertę programowądodaje dyrektor KOKiS Alicja Szymańska. Dodatkową atrakcją w holu przed wejściem na basen jest nowo powstały kącik zabaw dla dzieci.

 Usługi modernizacyjne wykonała białostocka firma.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl