Kolno upamiętniło rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem

zdjęcia artykułu 23
2019-04-10 12:50 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Dzisiaj minęło już 9 lat, gdy na pokład rządowego samolotu Tu – 154 wsiadło 96 osób, w tym para prezydencka. Wszyscy lecieli do Katynia, by upamiętnić 70. rocznicę mordu dokonanego w 1940 r. na Polakach. Nie dolecieli. Zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Te tragiczne wydarzenia, jak w całym kraju, upamiętniono również w Kolnie. Przedstawiciele władz miasta i powiatu kolneńskiego oraz mieszkańcy Kolna wzięli udział we mszy świętej odprawionej o godzinie 8:00 w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny w Kolnie, którą celebrował ks. dziekan Stanisław Uradziński.

Po nabożeństwie, dalsze uroczystości, odbyły się na placu przy świątyni. Pod płytą upamiętniającą tragiczne wydarzenia sprzed 9 lat punktualnie o godzinie 8:41 złożono wieńce i zapalono znicze. W mieście na znak pamięci zawyły syreny. W imieniu Burmistrza Kolna władze miasta reprezentował Mirosław Bajorek – Sekretarz Miasta.

W uroczystościach wzięli też udział m.in.: Starosta Powiatu Kolneńskiego Tadeusz Klama i Wicestarosta Karol Pieloszczyk, przedstawiciele kolneńskich służb mundurowych: policji i straży pożarnej, przedstawiciele kolneńskiego oddziału NSZZ „Solidarność”, pracownicy miejskich jednostek i zakładów pracy, przedstawiciele organizacji społecznych oraz mieszkańcy Kolna.

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

logo
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdz na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl