Kolneński Dzień Dziecka

zdjęcia artykułu 135
2019-06-03 14:16 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Najmłodsi kolnianie na cały dzień przejęli we władanie stadion miejski. 31 maja Burmistrz Miasta i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zorganizowali pełną atrakcji imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka.

Zabawa „pod chmurką” rozpoczęła się o 11:00 a harce najmłodszych mieszkańców miasta trwały aż do godziny 18:00. Na imprezę należało obowiązkowo zabrać dobry humor i chęć do zabawy.

Pogoda dopisała a buzie najmłodszych były rozpromienione podczas zjazdów na pompowanej zjeżdżalni, dmuchawcach czy skokach na trampolinie. Ścianka wspinaczkowa - była wręcz oblegana. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też barwne malowanie twarzy i ujeżdżanie dzikiego byka w zagrodzie. Można było skorzystać też z kącika zorganizowanego dla najmłodszych. Dzieciaki miały tam przygotowane dywanowe plansze z klockami, samochodami, tunelami do przejścia i mały stoliczek do rysowania kredkami. Wszyscy chętnie sięgali też po grillowane kiełbaski, lody, watę cukrową i popcorn. W Dniu Dziecka najmłodszych odwiedzili strażacy. Pokazywali jak trafić do tarcz strumieniem wody z sikawek i prezentowali samochody strażackie. Dzieci mogły też tego dnia, pod okiem fachowców, nauczyć się jak wykonać masaż serca i udzielić pierwszej pomocy. W tym roku wspierała nas i czuwała nad bezpieczeństwem uczestników grupa ratownicza Nadzieja.

W czasie plenerowej imprezy na dużej scenie występowały dzieci z Dziecięcego Teatru Muzycznego KOKiS i najmłodsi uczestnicy zespołu RYTMIKOBALERINKA - podopieczni Anny i Pawła Podeszwików, których gorąco podczas koncertu wspierali rodzice.

Życzenia do najmłodszych skierował Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda.

Dzień Dziecka przybrał też formę niesienia pomocy chorym dzieciom. W tym dniu pracownicy OHP w Kolnie przeprowadzili akcję charytatywną dla małego Wiktora. Chłopiec zmaga się ze złożoną wadą serca. Przeszedł już skomplikowaną operację, ale nadal jego leczenie wymaga dużych nakładów finansowych. Na ten cel przez cały dzień zbierano pieniądze do puszek.

W plenerowej imprezie uczestniczyli m. in.: uczniowie z obu kolneńskich szkół podstawowych z opiekunami, dzieci z Przedszkola nr 4 i kolneńska młodzież gimnazjalna. Bawili się również najmłodsi mieszkańcy miasta Kolno, ich rodzice i dziadkowie.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl