Zakończenie roku szkolnego w kolneńskich placówkach oświatowych

zdjęcia artykułu 238
2019-06-24 09:45 | Opublikował: Tomasz Sobieski
W środę 19 czerwca uczniowie w całej Polsce rozpoczęli wyjątkowo długie wakacje. Letnia przerwa w nauczaniu potrwa aż 74 dni. Podsumowaniem edukacji w roku szkolnym 2018/2019 były zorganizowane w placówkach oświatowych uroczyste apele.

Wszystkie kolneńskie szkoły w tym dniu odwiedził Burmistrz Miasta Andrzej Duda. W imieniu swoim i władz samorządowych przekazał uczniom, dyrektorom szkół, pedagogom i pracownikom związanym z oświatą wiele gratulacji za osiągnięte wyniki i podziękował za dobre wypełnianie swoich obowiązków. Włodarz życzył też spokojnych, bezpiecznych i beztroskich wakacji i szczęśliwego powrotu w szkolne ławy we wrześniu.

 - Za nami dosyć trudny rok bo i samorządy, i dyrekcje oraz rada pedagogiczna miały ogromne wyzwania i zadaniamówił Andrzej Duda podczas szkolnych uroczystości.  - W tym roku mieliśmy bardzo duży problem, gdyż odbył się ogólnopolski strajk nauczycieli. W tym momencie chcę bardzo podziękować dyrektorom szkół za to, że wzięli do serca nasze prośby i zorganizowali zarówno opiekę nad dziećmi jak i egzaminy dla 8-klasistów. Bo gdyby nie praca dyrekcji nie wiadomo jak by to było i czy dzisiaj w pełni uczniowie mogliby się cieszyć z zakończenia roku szkolnego zaznaczał burmistrz.

Ostatni raz uroczystość zakończenia roku szkolnego zorganizowano w kolneńskim gimnazjum. Ogólnopolska reforma oświaty zlikwidowała obowiązujący przez 20 lat system nauczania na poziomie gimnazjalnym. Za wszystkie lata pracy i zaangażowania w sprawy szkoły podziękował obecny jej dyrektor Wiesław Boć.

 - W imieniu swoim i gimnazjalistów składam podziękowania wszystkim, którzy organizowali i wspierali pracę naszej szkoły. Panu Burmistrzowi, niezmiennie od lat dbającemu o to, byśmy mogli uczyć się w warunkach godnych pozazdroszczenia. Dziękuję za wieloletnią, konsekwentną i unikalną dbałość o całkowite zatrudnienie dla każdego nauczyciela naszego gimnazjum w trakcie i po likwidacji placówki. Dziękuję gronu pedagogicznemu za jego wkład w rozwój wiedzy, umiejętności i kompetencje oraz kształtowanie postaw naszych uczniów. Całemu personelowi administracyjnemu i pomocniczemu dziękuję za jego zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły; za to, że na co dzień funkcjonowała tak sprawnie w nie najłatwiejszych okolicznościach; za dbałość o jej wygląd i techniczną sprawność. Dziękuję radzie rodziców za pomoc w działaniach naszej placówki. Wam, drodzy uczniowie, dziękuję za wspólną pracę, naukę i przeżyciamówił dyrektor.

Do gimnazjalnej społeczności zwrócił się też Burmistrz Kolna.

 - Chcę podziękować wszystkim dyrektorom tej szkoły i wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do tego, że nasze gimnazjum kwitło. To naprawdę bardzo cieszy i smuci trochę, że dzisiaj jesteśmy na ostatniej tego typu uroczystości w Gimnazjum. Myślę że samorząd miasta Kolno przyczynił się do tego, że mogliśmy wszystkim pedagogom zapewnić dobre warunki pracy w zawodzie. Nie było łatwo ale myślę, że przy tak dobrej współpracy pana dyrektora oraz dyrektorów z „Jedynki” i „Dwójki” udało się nam to pogodzić. Nie wszyscy pewnie będą zadowoleni z tych przydziałów, które są ale inaczej się nie dało. Mam nadzieję, że w następnych latach ta sytuacja znacząco się poprawi i głęboko w to wierzę. Chcę wam podziękować za wkład pracy, który włożyliście przez te 20 lat. Za to, że nasza szkoła, nasze gimnazjum osiągało naprawdę jedne z najlepszych wyników w województwie. Świadczy to o tym, że kadra pedagogiczna współpracowała bardzo dobrze z rodzicami. Z tego naprawdę niezmiernie się cieszę i za to serdecznie wam dziękuję - przekonywał burmistrz.

Pięknymi słowami szkolną naukę podsumowali uczniowie kolneńskiego gimnazjum.

 - Przyszedł czas, kiedy trzeba opuścić mury naszego gimnazjum, pożegnać się z twarzami naszych wychowawców, nauczycieli, którzy przez ostatnie lata nie szczędzili trudu w nasze wychowanie, zawsze byli blisko naszych codziennych problemów i zawsze gotowi byli udzielać pomocnej rady. Dziękujemy wszystkim, którzy czuwali nad naszą opieką, nauczyli nas wiary i szlachetności. Dzięki Wam wiemy, że życie to nie znaczy tylko żyć, lecz być człowiekiem wytrwałym, silnym i pomocnym innymdeklarowali prowadzący szkolną uroczystość.

Zakończenie roku szkolnego było również okazją do nagrodzenia osiągnięć naukowych i sportowych kolneńskich uczniów nagrodami Burmistrza Miasta Kolno. We wszystkich placówkach na zakończenie roku zmówiono modlitwę w podziękowaniu za rok nauki, w której proszono też o bezpieczne wakacje i szczęśliwy powrót do szkoły we wrześniu.

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl