Ruszają konsultacje ws. przebiegu linii kolejowej, m.in. przez Kolno

zdjęcia artykułu 3
2020-02-11 15:11 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Od 10 lutego każdy zainteresowany może zgłaszać uwagi do przebiegów korytarzy nowych linii kolejowych i tras drogowych planowanych w ramach inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Mieszkańcy Kolna i okolic mogą się wypowiedzieć w sprawie przebiegu torów w pobliżu miasta. Zaprezentowano 3 warianty.

Wnioski i uwagi do dokumentu, także w zakresie przebiegu korytarzy kolejowych, można zgłaszać do 10 marca 2020 r.

Konsultacje społeczne odbywają się za pośrednictwem strony internetowej CPK - www.cpk.pl

Chcemy, żeby mieszkańcy mieli bezpośredni wpływ na nasze inwestycje, np. na to, w jaki sposób zaprojektujemy przyszłe linie kolejowe CPK. Dlatego każda ze zgłoszonych uwag zostanie sprawdzona przez specjalistów w sposób drobiazgowy. W ten sposób dowiemy się, które z zaproponowanych zmian są merytorycznie uzasadnione i zostaną wprowadzone w życiemówi Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Wypełnienie formularza internetowego na stronie konsultacje.cpk.pl to rozwiązanie najwygodniejsze, ale w konsultacjach można także wziąć udział, przesyłając uwagi tradycyjną pocztą albo osobiście – w siedzibie spółki.

CPK zaznacza, że przedstawiony dokument SSL nie obejmuje aspektów ekonomicznych poszczególnych przedsięwzięć, terminów ich realizacji ani nakładów. Szczegółowe analizy w tym zakresie wykonywane będą w ramach opracowań koncepcyjnych dla poszczególnych inwestycji.

Czytaj tutaj: https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl