Kolno ponownie w czołówce samorządów

zdjęcia artykułu 1
2020-06-01 10:59 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Warszawska Fundacja Instytut Studiów Wschodnich pogratulowała Burmistrzowi Miasta Kolno zajęcia wysokiego miejsca w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce - znaleźliśmy się wśród pierwszych pięćdziesięciu gmin na 235 klasyfikowanych.

 

 

Warszawa, dnia 25.05.2020 r.


Szanowny Pan
Andrzej Duda
Burmistrz Miasta Kolno


Szanowny Panie Burmistrzu,
   Od kilku lat, z inicjatywy Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich przygotowywany jest Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce. To dokument naświetlający kondycję finansową polskich samorządów. Raport ten jest przygotowywany przez ekspertów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autorzy rankingu koncentrują się na analizie dochodów własnych samorządów, ich wydatkach inwestycyjnych oraz wysokości unijnych funduszy, pozyskanych na wykonywanie zadań. Każdy z badanych podmiotów podlega tym samym kryteriom, co pozwala na wybranie najbardziej gospodarnych JST w Polsce.

   Zwyczajowo premiera raportu ma miejsce podczas Europejskiego Kongresu Samorządów. W roku bieżącym Kongres został przeniesiony na miesiąc grudzień, w związku z tym zdecydowaliśmy się na wcześniejsze opublikowanie opracowania.

   Mamy przyjemność poinformować, że zarządzana przez Pana gmina znalazła się wśród pierwszych pięćdziesięciu gmin rankingu (na 235 klasyfikowanych). Serdecznie gratulujemy Panu tego osiągnięcia.


Z wyrazami szacunku,
Zygmunt Berdychowski
Przewodniczący Rady Programowej
Forum Ekonomicznego

Więcej informacji na:
http://www.forum-ekonomiczne.pl

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl