Samorządowcy z Kolna i powiatu wyrazili poparcie dla Andrzeja Dudy

zdjęcia artykułu 44
2020-06-22 11:52 | Opublikował: Tomasz Sobieski
„#Podlaskie dla Dudy” to inicjatywa podlaskich samorządowców, która ma być wyrazem poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy. W ramach przedsięwzięcia odwiedzone zostaną wszystkie powiaty w województwie podlaskim. Kampania w piątek, 19 czerwca dotarła do Kolna. Działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości spotkali się na terenie dworca autobusowego.

Główny inicjator akcji – marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki dowodził, dlaczego warto oddać swój głos przy urnie wyborczej na Andrzej Dudę.

 - To człowiek odpowiedzialny, bo tylko on walczy o realizację wszystkich tych programów, które już zostały wdrożone, z których mogą korzystać mieszkańcy całej Polski, w tym ziemi kolneńskiej. To jest człowiek najlepiej przygotowany do pełnienia tej funkcji. To jest też człowiek, który łączy, a nie dzieli, który rozumie samorząd. Szanowni Państwo – Andrzej Duda to człowiek skuteczny zarówno w polityce zewnętrznej, jak i wewnętrznej – przekonywał Kosicki.

Marszałek przypomniał o programach społecznych wprowadzonych przez PiS, środkach z Funduszu Dróg Samorządowych, Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych, dobrej współpracy z USA, co przekłada się na wzmocnienie bezpieczeństwa kraju, czy porozumieniu Trójmorza.

 - Andrzej Duda jest politykiem, który gwarantuje rozwój kraju w sposób zrównoważony - oceniał burmistrz Kolna, przywołując w swoim wystąpieniu niedawną wizytę urzędującego prezydenta w naszym mieście. – Dzisiaj możemy czerpać pieniądze z programów ponadregionalnych, tak jak wielkie aglomeracje. Przy wsparciu prezydenta nasz rząd zapewnia środki zarówno najbiedniejszym, by mogli funkcjonować, jak i samorządom, które do tej pory mogły liczyć na niewielkie wsparcie. Dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości gonimy zachód Polski, jako miasto Kolno i powiat kolneński, ale również nadrabiamy zapóźnienia, które funkcjonowały od 50 lat. Jeśli spojrzycie Państwo na Kolno sprzed 10 lat, to zobaczylibyście miasto, które ma słabe ulice, beznadziejną drogę krajową nr 63, a nie ma sali gimnastycznej przy „Jedynce”. Dzisiaj inwestycje w Kolnie są rzędu 50 mln. To dla  10-tysięcznego miasta ogromny rozwój. Wszystko było możliwe dzięki wsparciu rządu, którego orędownikiem jest Andrzej Duda – przekonywał burmistrz Kolna.

Głos zabrała również burmistrz Stawisk Agnieszka Rutkowska, która także wskazywała, jak zyskało jej miasto oraz okoliczne miejscowości na polityce kładącej nacisk na zrównoważony rozwój. - Popieramy taką politykę, która pomaga  małym miasteczkom i gminom – mówiła Rutkowska.

Na zakończenie samorządowcy złożyli symboliczne podpisy na bilbordzie pod hasłem „My, samorządowcy województwa podlaskiego udzielamy poparcia w wyborach Prezydentowi Andrzejowi Dudzie”.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl