Od dzisiaj (12.05) rusza Punkt Szczepień Powszechnych w Kolnie

zdjęcia artykułu 16
2021-05-12 13:10 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Został on uruchomiony w hali sportowej przy ulicy Marii Dąbrowskiej 4 dzięki współpracy Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Kolno i Szpitala Ogólnego w Kolnie.

W nowym punkcie przeciw COVID-19 może być zaszczepionych nawet 500 osób dziennie.

 - W naszym punkcie skupiliśmy się na tym, aby jak najmniejsza liczba personelu, szczepiła jak największą liczbę ludzi. W tym momencie jesteśmy przystosowani do tego, aby szczepić około 500 osób dziennie przy udziale jednego lekarza i dwóch pielęgniarek oraz trzech osób zajmujących się administracją - informuje lek. Maciej Lendzioszek.

Punkt w hali sportowej przy ul. Marii Dąbrowskiej 4, to siódme takie miejsce na terenie powiatu kolneńskiego. Wydajność jego można zwiększyć do 1000 osób na dobę po zaangażowaniu dodatkowego personelu przekazuje Lendzioszek.

 - Szybki powrót do normalności możemy zapewnić dzięki zmasowanym szczepieniom – przekonuje Burmistrz Kolna Andrzej Duda. - Dzięki staraniom samorządów i zaangażowaniu pracowników kolneńskiego szpitala możemy ułatwić naszym mieszkańcom szybszą realizację całej procedury.

W nowym oddziale na dzień 12.05 zaplanowano zaszczepienie 250 osób w tym 180 dawek numer dwa. W przeddzień uruchomienia punktu, drugą dawkę wakcyny przyjęli nauczyciele z kolneńskich szkół (110 osób). W tej chwili zaszczepiona jest też blisko jedna trzecia mieszkańców całego powiatu.

Na szczepienie można się zapisać m.in.: dzwoniąc pod numer 989. Potrzebny jest tylko numer PESEL i numer telefonu.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl