Polscy pięściarze pokonali w Kolnie reprezentację Niemiec

zdjęcia artykułu 263
2023-09-18 13:49 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Polscy pięściarze i pięściarki wyraźnie lepsi od Niemców! W Kolnie podczas gali Suzuki Boxing Night 23 efektowne zwycięstwa odnieśli Bartłomiej Rośkowicz 63,5 kg, Damian Durkacz 71 kg, Kamil Ślendak 92 kg i Oskar Safaryan +92 kg. Biało-Czerwoni triumfowali 18:2.

Przed czasem Bartłomiej Rośkowicz wygrał z Erkinem Uzelpinarli (AB 2), a Damian Durkacz ze sporo wyższym od siebie Bahirem Zazai (RSC 2). Kamil Ślendak znokautował Phillipa Davidsena (KO 2).

Z kolei w ostatniej walce piątkowych zawodów Oskar Safaryan, w niecałą minutę posłał na deski Ali Toni Mousaviana (RSC 1). Dla reprezentanta Polski to był powrót na ring po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

W walkach polsko-niemieckich kobiet Natalia Kuczewska 48 kg pokonała Farah Youssif 3:0, zaś Barbara Marcinkowska wygrała z Aline Sodjinou 3:0.

Później trwała rywalizacja Polaków z zawodnikami Mistrz Bundesligi, klubu Traktor Schwerin. Ilia Bader 60 kg triumfował w starciu z Achrafem Godje 3:0, a niejednogłośnie na punkty wygrywali: Mateusz Bereźnicki 92 kg z Amo Tyronem i Wiktor Bartnik +92 kg z Jeanem Christianem Ayivi.

Jedynej porażki doznał Klemens Szczepaniak 80 kg z Georgy Gubeladze.

Ostatecznie na gali organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland w Kolnie, aż 9 zwycięstw naszych bokserów i 1 wygrana gości. Kolejny sprawdzian podopiecznych trenerów Wojciecha Bartnika (mężczyźni) i Tomasza Dylaka (kobiety) to Memoriał Leszka Drogosza w dniach 17-23 września.

W sportowym wydarzeniu wziął udział między innymi Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, który na gali Suzuki Boxing Night 23 reprezentował nasze miasto, pochodzący z Kolna Adam Wojciech Sekściński, radny województwa podlaskiego (Partnerem wydarzenia było Województwo Podlaskie), samorządowcy z miasta, gminy i powiatu kolneńskiego oraz mieszkańcy miasta.

Opracowanie: Andrzej Konopka / Urząd Miasta Kolno