I Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego

zdjęcia artykułu 46
2017-11-22 13:46 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Wizyta studyjna przedsiębiorców i samorządowców z zagranicy na terenach inwestycyjnych.

Przedsiębiorcy i samorządowcy z kraju i z zagranicy spotkali się na I Forum Gospodarczym Subregionu Łomżyńskiego. Organizatorem było stowarzyszenie Łomżyńskie Forum Samorządowe, którego członkiem jest Miasto Kolno oraz Starostwo Powiatowe w Łomży. Spotkanie dofinansowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w ramach konkursu „Dyplomacja publiczna 2017 komponent III Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej – 2017”.Tematami przewodnimi Forum Gospodarczego były „Oblicza innowacyjności Subregionu Łomżyńskiego. Wizja rozwoju” oraz „Małe i średnie przedsiębiorstwa Subregionu Łomżyńskiego. Możliwości współpracy”.

 Było to połączenie paneli dyskusyjnych ekspertów i praktyków z wizytami studyjnymi w innowacyjnych firmach. Goście z Niemiec, Włoch, Serbii, Białorusi, Litwy  i Ukrainy przyjechali również z wizytą do naszego regionu. W Zabielu k/Kolna odwiedzili firmę AIMCONTROLLERSJest to firma z branży IT specjalizującą się w ulepszaniu kontrolerów do konsol Xbox i Playstation. Później goście przejechali na tereny inwestycyjne w Kolnie.  Dominik Zawadzki z firmy Domczar przedstawił gościom profil firmy oraz był przewodnikiem podczas krótkiej wycieczki po nowym zakładzie.  Firma Domczar jest znana wśród europejskich producentów prefabrykowanych modułów. Projektuje i produkuje szeroką gamą gotowych modułów łazienkowych dla obiektów masowych. Systemy tego typu pozwalają obniżyć koszty  budowlanych inwestycji użytkowych i usługowych. Cała produkcja firmy Domczar jest skierowana na eksportowana jest do krajów m.in.: do Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Danii i Niemiec..

 Burmistrz Kolna Andrzej Duda przedstawił samorządowcom oraz przedsiębiorcom z zagranicy ofertę inwestycyjną Miasta Kolno. Na prezentacji multimedialnej pokazał jak zmieniły się tereny inwestycyjne w naszym mieście.

Zainwestowali przedsiębiorcy z Kolna, ale też pozyskaliśmy dużego  przedsiębiorcę z zewnątrz, który pobudował  ten nowoczesny zakład - mówił Burmistrz Kolna.

vlcsnap-2017-09-20-21h25m35s106- kolno.jpg

Wszystkie działki na terenach inwestycyjnych znalazły już nabywców i miasto przygotowuje kolejne tereny pod działalność gospodarczą. Zakupiono 11 ha gruntów. Będą one sukcesywnie uzbrajane z pomocą dofinansowania z Funduszy Europejskich.

 - Według mojej strategii rozwoju miasta,  Kolno będzie ciągle rozszerzać swój potencjał gospodarczy w oparciu o kolejne tereny inwestycyjne. Przedsiębiorstwa, które tutaj powstają to nowe miejsca pracy oraz dodatkowe wpływy podatkowe do miejskiego budżetu. Na naszych oczach w przeciągu kilku lat na przysłowiowym pustkowiu na obrzeżach miasta powstało coś na kształt dzielnicy przemysłowej. W nawiązaniu do charakteru tego miejsca, nowej ulicy, która tu powstała nadaliśmy zresztą nazwę  ul. Przemysłowa. Skuteczna promocja, ulgi podatkowe, szkolnictwo zawodowe, pracowici i zaradni mieszkańcy oraz przyjazny przedsiębiorcom  Urząd to największe zalety Kolna – podsumował Burmistrz Andrzej Duda.

Z okazji  tej międzynarodowej konferencji gospodarczej Łomżyńskie Forum Samorządowe wydało okolicznościowy folder. Kolneńska wkładka folderu w pliku poniżej.

 

Juliusz Jakimowicz

Załączniki do pobrania:
Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl