Dopalacze w miejscu pracy

2020-04-23 12:45 | Opublikował: Tomasz Sobieski

Pogoń za sukcesem, stres, potrzeba odreagowania - bywają przyczynami sięgania po środki odurzające. Stawienie się w pracy po narkotykach może się skończyć fatalnie.

     Pracownik ma obowiązek przyjść do pracy w stanie pełnej przytomności umysłu, nie może być pijany czy odurzony. Samo przebywanie w miejscu pracy po zażyciu narkotyków może doprowadzić do stworzenia zagrożenia dla współpracowników i samego odurzonego.

Nie można przewidzieć, co zrobi osoba odurzona, nie można bowiem ustalić z góry następstw zażycia substancji, które oddziałują na układ nerwowy i prowadzą do zmiany normalnego działania mózgu.

     Po dokonaniu podsumowania liczby przypadków zatruć/podejrzeń zatruć środkami zastępczymi lub nowymi substancjami psychoaktywnymi na terenie województwa podlaskiego w 2019 roku odnotowano wysoki odsetek, tj. 51% zatruć „nowymi narkotykami” w grupie wiekowej powyżej 25 roku życia.

     W sytuacji tak wielu zagrożeń zdrowotnych (choroby cywilizacyjne, pandemia koronawirusa, zagrożenia ekologiczne) należy  strzec swojego zdrowia ze zdwojoną siłą, prowadząc zdrowy, wolny od nałogów styl życia. Szczególnie ludzie młodzi (w wieku 18-35 lat) powinni mieć to  na uwadze. To oni są grupą, której największy   odsetek  podejmuje zachowania ryzykowne negatywnie wpływające  na zdrowie.

Stąd apel: nie bądźcie kolejnymi ofiarami środków odurzających! nie dajcie się zabić!

W załączeniu:  ulotka „Stop nowym narkotykom”

Załączniki do pobrania:
Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl