Dzień Edukacji Narodowej w kolneńskich szkołach

zdjęcia artykułu 78
2021-10-15 14:43 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Corocznie w polskich szkołach obchodzone jest 14 października.

To wyjątkowy dzień, w którym zarówno uczniowie, jak i rodzice doceniają ogromną pracę i zaangażowanie wszystkich pracowników oświaty w kształcenie i motywowanie do rozwoju swoich wychowanków. Uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej w Kolnie w Szkole Podstawowej nr 2 zorganizowano o godz. 9:30, a w SP1 o 10:00.

Placówki oświatowe zarządzane przez samorząd miasta odwiedził w tym uroczystym dniu Burmistrz Kolna Andrzej Duda. Podczas szkolnych akademii przekazał wszystkim pracownikom gratulacje i życzenia jak najlepszych efektów pracy i sukcesów na płaszczyźnie zawodowej i osobistej. - Cieszę się, że po dwóch latach możemy spotkać się w budynku szkoły. Mam nadzieję, że czas zdalnego nauczania jest już za nami i nie wróci. Z okazji Waszego święta, wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty, wszystkim emerytom chciałbym przekazać w imieniu własnym, ale także rady miasta Kolno, najserdeczniejsze życzenia. Życzenia, które myślę są dla Was bardzo należne. Bo naprawdę kształtujecie przyszłość. Dzisiejsze Wasze motto mówi o tym, że „Praca sięga o wiele dalej niż jej namacalne rezultaty”. Ale wasza praca powoduje również to, że jesteście doceniani i tego Wam kochani serdecznie życzę. Chociaż tak naprawdę bardziej docenia się nauczycieli, kiedy się dorośnie. Wtedy obiektywnie patrzymy na to, ile pracy włożyliście w to, żeby ukształtować człowieka, żeby go wychować, jak ogromny to jest wysiłek. Za to wszystko kochani bardzo serdecznie Wam dziękuję – mówił Andrzej Duda.

Wyróżnieni nauczyciele otrzymali od dyrektorów szkół nagrody. W „Jedynce” przyznano je 11 pedagogom, a w „Dwójce” – 19. Nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze wręczył też sześciu pedagogom Burmistrz Andrzej Duda.

Podczas szkolnych akademii w podstawówkach uczniowie zaprezentowali z okazji święta oświaty bardzo ciekawe występy wokalno-artystyczne i humorystyczne scenki nawiązujące do pracy nauczyciela.

Laureaci nagrody Burmistrza Miasta Kolno z okazji Dnia Edukacji Narodowej w 2021 roku.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie

  1. Lech Janusz Owczarczyk – dyrektor szkoły,
  2. Hanna Elżbieta Faszyńska – uzyskanie przez uczniów wysokich lokat w konkursach przedmiotowych, wdrażanie innowacyjnych metod nauczania i wychowania oraz przygotowywanie i organizacja uroczystości szkolnych.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie

  1. Dariusz Łosiewski – dyrektor szkoły,
  2. Joanna Gleba – uzyskanie przez uczniów wyróżnień w Konkursach Matematycznych Kangur i Leon, aktywna współpraca przy projekcie unijnym „Aktywny Przedszkolak”, koordynowanie projektu „Profilaktyka wad postawy dzieci w powiecie kolneńskim” oraz promowanie szkoły w środowisku,
  3. Elżbieta Parda – uzyskanie przez ucznia tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, organizacja etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz X Światowych Dni Tabliczki Mnożenia.

Przedszkole Miejskie Nr 4 w Kolnie

  1. Joanna Długozima – dyrektor przedszkola.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl