Ruszył nowy system komunikacji mieszkańców z Urzędem Miasta Kolno

zdjęcia artykułu 3
2022-01-03 12:46 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Urząd Miasta Kolno uruchomił portal mkolno.pl i aplikację mobilną LuPe umożliwiające dwustronną komunikację pomiędzy mieszkańcami, a władzami samorządowymi naszego miasta.

Narządzie ma zapewnić zdalną obsługę i usprawnić komunikację z mieszkańcami Kolna. Teraz
o każdej porze dnia i nocy można powiadomić urzędników o problemach z infrastrukturą miejską i nie tylko. Dzięki LuPe nie wychodząc z domu można być również na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w naszym mieście.

Mieszkańcy miasta poprzez aplikację mogą:

  • zgłaszać zdarzenia i awarie w przestrzeni miejskiej dotyczące awarii oświetlenia, dewastacji mienia, zieleni, ochrony zwierząt, odbioru odpadów, dróg, odśnieżania, ochrony środowiska, porządku i śmieci oraz wodociągów i kanalizacji. (Każde zgłoszenie zostanie skierowane do załatwienia przez właściwego w sprawie urzędnika);
  • otrzymywać komunikaty urzędowe oraz informacje o ważnych wydarzeniach w mieście Kolno.

mkolno na stronę miasta.png

Bądź na bieżąco w Mieście Kolno

System pozwala na publikację – z lokalizacją na mapie – ważnych komunikatów oraz powiadomień z obszaru miasta, takich jak, np. komunikaty urzędowe, zapowiedzi wydarzeń sportowych i kulturalnych. Dzięki nowoczesnemu systemowi mieszkańcy miasta będą mogli nie tylko zgłaszać problemy związane z infrastrukturą miejską, ale także na bieżąco śledzić komunikaty miejskie oraz kalendarz wydarzeń w mieście Kolno.

Harmonogramy odbiorów odpadów

System Lupe umożliwia:

  • podgląd w aplikacji mobilnej i na portalu mkolno.pl aktualnych informacji na temat harmonogramu odbioru odpadów w konkretnych punktach adresowych (do trzech) z wygodną wizualizacją w postaci kalendarza;
  • otrzymywanie przypomnień o nadchodzących terminach odbioru poszczególnych rodzajów odpadów.

UWAGA: Zgłoszenia o nagłych zdarzeniach, np. wypadkach, pożarach, katastrofach oraz
o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu powinny być zgłaszane pod numery alarmowe właściwych służb.

Zasady korzystania z aplikacji

Aplikację LUPE można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Android w sklepie GooglePlay lub z App Store na urządzenia z systemem iOS.

Aplikacja jest również dostępna na stronie mkolno.pl

Aby móc korzystać z aplikacji należy dokonać bezpłatnej rejestracji. Rejestracja odbywa się na portalu mkolno.pl lub w aplikacji mobilnej za pomocą konta na Facebook-u lub przy użyciu usług Google. Dla osób nie posiadających kont w ww. platformach istnieje możliwość założenia konta przy użyciu adresu e-mail.

Obsługa systemu LuPe przez mieszkańców jest bardzo prosta. Aby dodać zgłoszenie należy wejść w zakładkę DODAJ ZGŁOSZENIE, następnie wpisać adres (w aplikacji można skorzystać z lokalizatora), gdzie wystąpiła usterka, wybrać kategorię, opisać zdarzenie oraz dołączyć zdjęcie (zdjęcie nie jest wymagane) i wysłać. Zarejestrowane zgłoszenia są przekazywane do realizacji i publikowane na ogólnodostępnej mapie z określeniem statusu realizacji. Zarejestrowani w systemie mieszkańcy mają możliwość podglądu statusu swoich zgłoszeń oraz otrzymywania na bieżąco informacji o sposobie ich realizacji.

Komunikaty z wybranych przez użytkownika dziedzin przychodzą z powiadomieniami automatycznie.

UWAGA: System LUPE działa tylko na terenie miasta Kolno, oznacza to, że zgłoszenia
z terenu gminy lub powiatu nie będą rozpatrywane i automatycznie odrzucane.

ulotka_Kolno.jpg

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl