Burmistrz Kolna otrzymał odznaczenie państwowe

zdjęcia artykułu 4
2022-06-02 15:10 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Andrzej Duda, Burmistrz Miasta Kolno za działalność samorządową znalazł się w prestiżowym gronie odznaczonych 96 osób z terenu całej Polski.

Z województwa podlaskiego, oprócz włodarza Kolna, odznakę otrzymali: Anna Bogucka - Burmistrz Czyżewa, Witold Kowalewski - Starosta Suwalski, Agnieszka Rutkowska - Burmistrz Stawisk i Lech Szabłowski - Starosta Łomżyński.

Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego odbyły się w poniedziałek, 30 maja w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnieni otrzymali Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego i dyplomy potwierdzające nadanie tego uznania.

W uroczystych obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego uczestniczyli: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister MSWiA Mariusz Kamiński i Sekretarz Stanu MSWiA Paweł Szefernaker.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego to zaszczytne honorowe wyróżnienie nadawane za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. Została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. i nadaje ją Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Opracowanie: Andrzej Konopka / Fot.: Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, 4lomza.pl

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl