10 mln zł dla Kolna na inwestycje z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Łabno Duże i Łabno Małe doczekały się modernizacji

zdjęcia artykułu 2
2023-10-12 12:24 | Opublikował: Tomasz Sobieski

10 mln zł pozyskało Miasto Kolno w VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Miasto zamierza zrealizować dwie istotne inwestycje na ul. Łabno Małe i Łabno duże.

8 000 000 mln zł dotyczy przebudowy ul. Łabno Duże wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Druga inwestycja dotyczy przebudowy ul. Łabno Małe wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Kolnie. Na tę inwestycję miasto pozyskało 2 000 000 mln zł.

Program Inwestycji Strategicznych to rządowe wsparcie dla gmin, powiatów i województw. Dofinansowania mają pomóc w realizacji zadań samorządowych. Pomoc dotyczy przede wszystkim inwestycji w modernizację dróg i infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, ale także projektów społecznych: budowy żłobków i przedszkoli, jak również ścieżek rowerowych.

Samorządy powiatu kolneńskiego w tej edycji otrzymały ponad 60 milionów złotych.

Symboliczne czeki wójtom i burmistrzom z powiatu kolneńskiego i grajewskiego wręczyli 9 października w Wąsoszu poseł Kazimierz Gwiazdowski i senator Marek Komorowski. Nasze miasto reprezentował Burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Opracowanie: Andrzej Konopka/UM Kolno

(Źródło: PUW Białystok)

Fot. Paweł Wądołowski/Radio Białystok

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl