Dagmara Nocuń, polska piłkarka ręczna, będzie promować miasto Kolno w kraju i za granicą

zdjęcia artykułu 11
2024-05-28 14:21 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Pochodząca z Kolna lewoskrzydłowa piłkarka ręczna reprezentacji Polski i zawodniczka niemieckiego klubu TuS Metzingen spotkała się wczoraj (27.05.) z Burmistrzem Kolna, Andrzejem Dudą, by podpisać porozumienie dotyczące współpracy w zakresie promocji.

Dzięki deklaracjom obu stron możliwe będzie systematyczne rozwijanie partnerstwa odnośnie wymiany informacji o organizowanych przez Kolno imprezach sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych oraz występach Dagmary Nocuń w kraju i za granicą. Promowanie swojego partnera przybierze różne formy. Przedstawiciele miasta deklarują działania w zakresie popularyzowania Dagmary Nocuń jako utalentowanej zawodniczki w piłce ręcznej pochodzącej z Kolna. Szczypiornistka zobowiązuje się natomiast do udziału w wybranych wydarzeniach przygotowanych przez miasto Kolno lub jednostki organizacyjne miasta np.:

  • Festyn „Imieniny Jana z Kolna” - 29.06.2024 r. 
  • Ogólnopolski mityng lekkoatletyczny - 21.09.2024 r.
  • Mikołajkowe zawody pływackie - 8.12.2024 r.

Przynajmniej raz w miesiącu promować będzie też Kolno, zamieszczając przesłane informacje o najważniejszych wydarzeniach w mieście, w swoich social mediach. Dodatkowo, na podeszwie butów, w których pani Dagmara Nocuń występuje w kadrze narodowej i klubie, wykona nadruk „Miasto Kolno” wraz z herbem Kolna oraz weźmie ona udział w sesji zdjęciowej lub nagraniu filmu promującego Miasto Kolno.

- Cieszymy się bardzo, że nasze miasto będzie promowane przez mieszkankę Kolna, Dagmarę Nocuń, która została powołana do składu reprezentacji Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej – mówi burmistrz Andrzej Duda. - Będzie to dla nas możliwość do pokazania, jak dumni jesteśmy z naszych mieszkańców. Współpraca z tak utalentowaną szczypiornistką to dla nas zaszczyt i szansa do promocji naszego miasta zarówno w kraju, jak i za granicą. Liczymy również na to, że sukces pani Dagmary zainspiruje młodych mieszkańców do realizacji swoich sportowych marzeń.

Samorząd Kolna, w uznaniu za całokształt osiągnięć, ufundował pani Dagmarze Nocuń nagrodę rzeczową w wysokości 12 000,00 zł jako podziękowanie za promocję miasta. Porozumienie zostało zawarte na okres do 31 grudnia 2024 r. z możliwością jego przedłużenia za zgodą obu stron.

Pani Dagmara Nocuń nigdy nie ukrywała swojego pochodzenia i zawsze z dumą podkreślała gdzie się urodziła i stawiała swoje pierwsze kroki sportowe. - Kolno zawsze jest w moim sercu, doskonale pamiętam skąd jestem - podkreśla Mistrzyni Polski i zdobywczyni Pucharu Niemiec.

Więcej o karierze sportowej Dagmary Nocuń mieszkańcy Kolna dowiedzą się z wywiadu przeprowadzonego w dniu podpisania umowy, który zostanie zamieszczony w Miesięczniku Kolneńskim.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka / UM Kolno

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl