4 maja - Dzień Strażaka

zdjęcia artykułu 1
2018-05-04 14:55 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
W piątek dzień Św. Floriana - patrona strażaków

Drodzy Strażacy, Szanowne Druhny i Druhowie

Strażacy to grupa zawodowa, która cieszy się największym zaufaniem i uznaniem społecznym w Polsce. W naszym mieście strażacy pełnili zawsze wyjątkową rolę.  Każde ich  pokolenie zostawiło swój trwały ślad w życiu naszego Kolna. Zapewne wśród obecnych druhów są i tacy, których ojcowie, dziadowie czy nawet pradziadowie należeli do rodziny strażackiej. Za ciągłość, kultywowanie tradycji  i naukę strażackiego rzemiosła młodego pokolenia – przekazuję słowa uznania i podziękowania. Jesteście spadkobiercami pięknych tradycji kolneńskiego pożarnictwa. Kolejnym pokoleniem niezłomnych strażaków gotowych w każdej chwili z narażeniem życia ruszyć na pomoc innym. Kolnianie o tym pamiętają i zawsze strażacy w naszym mieście będą się cieszyć wyjątkowym uznaniem i szacunkiem. Wiemy jak ważna i niebezpieczna jest Wasza służba. Pełna zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękna służba. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim ?

W tym wyjątkowym dniu  składam serdeczne podziękowania wszystkim strażakom zawodowym oraz  druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Kolna i powiatu za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Życzę również niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości oraz wyrozumiałości Waszych bliskich. To oni najlepiej wiedzą, jak Wasza służba wpływa na życie rodzinne. Żadne słowa nie oddadzą tej codziennej troski Waszych rodzin i żadne słowa nie oddadzą Wam wdzięczności lokalnej społeczności. Święty Florian jest wspólnym patronem wszystkich strażaków i całego miasta. Ten czcigodny patron jest  historią Kolna oraz inspiracją i nadzieją na pomyślną przyszłość dla wszystkich.

Życzę Wam licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu, w myśl pięknego strażackiego zawołania: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

 Burmistrz Miasta Kolno

Andrzej Duda

 

logo
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdz na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl