Strona główna Aktualności

Festyn „Imieniny Jana z Kolna”

zdjęcia artykułu 216
2018-06-26 10:06 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Tradycyjnie na plenerowym festynie „Imieniny Jana z Kolna” na powitanie lata bawiło się wielu mieszkańców miasta i przyjezdnych gości. Na imprezę 23 czerwca, zorganizowaną na bocznej płycie stadionu miejskiego, zaprosił Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

Festyn rozpoczął się o godzinie 17:00 występem kolneńskiej Orkiestry Dętej pod batutą Pawła Podeszwika i towarzyszących muzykom mażoretek. Umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały grupy muzyczne i solistki z KOKiS-u. Publiczność gorąco przyjęła też występ grupy seniorów „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Przed dziewiętnastą przybyłych bawiła grupa „Bonit” wykonująca muzykę disco polo i dance. Formacja znana jest szerszej publiczności m. in. z piosenek „Jej piękna, słodka twarz" oraz „Dziewczyna z Żurnala". Duże wrażenie na odbiorcach zrobił również występ sobowtóra Maryli Rodowicz. Znane wszystkim, ponadczasowe piosenki w nowych aranżacjach, wprawiły przybyłych w doskonały nastrój. Każdy był pod wrażeniem świetnego odwzorowania utworów przez „Drugą Marylę”. Największą jednak niespodzianką po koncercie okazała się ujawniona tożsamość wykonawcy. Odtwórcą piosenek Maryli Rodowicz był Sebastian Olejniczak. Bydgoski showmen to młody artysta, który występował w takich programach jak: Szymon Majewski Show, Dzień Dobry TVN, Świry TVP2 czy pierwszej edycji Mam Talent.

Miejski festyn to nie tylko występy artystyczne ale również inne atrakcje: konkursy, zabawy dla najmłodszych i ogródki gastronomiczne. Taka forma tworzy klimat świętowania dla uczestników w różnym przedziale wiekowym. Przybyłych mieszkańców miasta i gości przywitał Burmistrz Kolna Andrzej Duda. Życzył wszystkim Janom i Janinom dużo radości i zdrowia, a pozostałym uczestnikom plenerowej imprezy wielu niezapomnianych wrażeń. - Bawcie się dobrze, bo przecież ten dzień to święto wszystkich mieszkańców miasta, miejsca urodzenia legendarnego odkrywcy Ameryki Jana Scolnusa – mówił Andrzej Duda.

O 21:00 kolneńską sceną i sercami widzów zawładnęła legendarna grupa polskiej sceny muzycznej „Kombii”. Zabrzmiały kultowe utwory, które łączą pokolenia. Muzycy po raz kolejny dowiedli, że są niekwestionowanymi gwiazdami polskiego rocka. Charakterystyczny wokal Grzegorza Skawińskiego, umiejętności wirtuoza gitary basowej Waldemara Tkaczyka, energia charyzmatycznego instrumentalisty Wojtka Hornego i niekwestionowany talent Adama Tkaczyka – absolwenta szkoły Musican Institute w USA, zaliczonego do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów WszechCzasów magazynu "Perkusista" – przełożyły się na pełen emocji koncert zamknięty w pięknych melodiach i tekstach. Nawet chłodna aura i zacinający deszcz nie przeszkodziły uczestnikom sobotniego wydarzenia, by wspólnie z muzykami doskonale się bawić. Atmosfera po każdym wykonanym utworze była coraz gorętsza. Artyści więc, przy entuzjastycznym aplauzie publiczności, bez oporu podwójnie bisowali. Niemniejsze emocje, zwłaszcza wśród mężczyzn, wywołała też swoim występem „Kamasutra”. Obdarzona wyjątkowym głosem, a przede wszystkim bogatą osobowością sceniczną, Małgorzata Główka oraz towarzyszące jej dwie tancerki dały doskonały koncert. Dziewczynom towarzyszył producent muzyczny Mariusz DJ Pawloo. Założenia formacji „Muzyka Dance z Klasą” wyjątkowo przemówiły do kolneńskiej publiczności. Festyn imieninowy zakończył się dopiero przed północą. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli przedsięwzięcie, a mieszkańcom miasta za doskonałą zabawę.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

 

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl