Wznowiono prace remontowe na DK 63 przebiegającej przez Kolno

zdjęcia artykułu 30
2019-03-12 09:49 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Po zimowej przerwie, trzy tygodnie wcześniej niż było planowane, drogowcy wznowili prace przy remoncie ulicy Wojska Polskiego.

Ruch obecnie zamknięty jest od ulic Sobieskiego i Sienkiewicza, czyli na głównym skrzyżowaniu w mieście, które będzie miało sygnalizację świetlną. 4 marca prace rozpoczęły się też na skrzyżowaniu przy kolneńskim szpitalu. W tym miejscu powstanie nowe rondo. Jadąc od ulicy Wojska Polskiego kierowcy nie dostaną się na ulicę Kolejową i Witosa. W tym miejscu wprowadzono ruch wahadłowy. W mieście funkcjonują też nowe objazdy.

- Bardzo się cieszę, że pogoda sprzyja inwestycjommówi Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda- Wykonawca z dużym wyprzedzeniem rozpoczął prace a to oznacza, że tempo modernizacji głównej ulicy Kolna jest dobre i możliwe jest zakończenie inwestycji przed terminem, czyli przed końcem października. Na pewno rozpoczną się utrudnienia w ruchu drogowym. Jest utrudniony wjazd do Urzędu Miasta i przejazd przez całe Kolno. Ale żeby coś wyremontować musimy te ciężkie chwile przetrwać. Apelowałem, i myślę, że będzie to wzięte pod uwagę, żeby odcinki, które nie mają objazdów nie były modernizowane w okresie wakacyjnym. Wtedy jest bardzo zintensyfikowany ruch w naszym mieście i przejeżdża bardzo duża liczba aut. Mieliśmy już przykład kilka lat temu, kiedy remontowany był most na rzece Łabna jak długie były korki. Czasami sięgały one 11 kilometrów. Wprowadziliśmy wówczas do kierowania ruchem Straż Miejską, oczywiście w porozumieniu z GDDKiA i wykonawcą, i to częściowo pomogło rozładować korek. Obecnie przeszkoliliśmy też osoby do kierowania ruchem. Jeżeli będą zatory i będzie problem z przejazdem będą kierowali oni ruchem. Dobrze, że pewną część miasta możemy w dowolny sposób ominąć. Mamy wybudowanych sporo ulic, które są alternatywą dla drogi krajowej E63 czyli ul. Wojska Polskiegododaje burmistrz.

Prace w Kolnie na głównej drodze trwają od czerwca ubiegłego roku. Obejmują między innymi wybudowanie nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej, przystosowanej do obciążeń do 115 kN/oś, przebudowę podziemnej infrastruktury technicznej, nowe chodniki, budowę ronda i montaż sygnalizacji świetlnej. Zakończenie modernizacji ulicy Wojska Polskiego, której koszt szacowany jest na 27 mln złotych zaplanowano na jesieni tego roku.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl