Punkt w ramach programu "Czyste Powietrze" dostępny w UM

zdjęcia artykułu 2
2021-04-08 11:42 | Opublikował: Tomasz Sobieski

W kwietniu br. Burmistrz Miasta Kolno podpisze z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku porozumienie na funkcjonowanie Punktu konsultacyjno - doradczego dotyczącego Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Będzie to ułatwienie dla mieszkańców miasta Kolno, którzy zechcą skorzystać z tego programu. W urzędzie będzie można nie tylko zdobyć niezbędne informacje, ale też uzyskać pomoc przy składaniu wniosku, usługa doradcza, przesłanie wniosku przez urząd do WFOŚiGW a tym samym pozyskać dotację w ramach Programu „Czyste Powietrze”.  

czyste powietrze.jpg

Program Czyste Powietrze to ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła. Skorzystać z niego mogą właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych. Dofinansowanie udzielane jest na: wymianę starych pieców na paliwo stałe, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną, mikroinstalacje fotowoltaiczną, ocieplenie domu oraz wymianę okien i drzwi (koszty materiałów i robocizny). W drugiej części Programu „Czyste Powietrze” 2.0 skierowanej do beneficjentów o niższych dochodach będzie można uzyskać dotację sięgającą maksymalnie 37 tys. zł.

Dzięki porozumieniu w Urzędzie Miasta Kolno mieszkańcy Kolna będą mogli zdobyć wszelkie informacje na temat Programu „Czyste Powietrze”, ale też wsparcie przy wypełnianiu wniosków zarówno o podstawowy, jak i o podwyższony poziom dofinansowania oraz informację jak otrzymać niezbędne zaświadczenie o wysokości dochodów.

Punkt konsultacyjny mieści się w Urzędzie Miasta Kolno w pokoju nr 116. Osobą odpowiedzialną za działania związane z realizacją Programu „Czyste Powietrze” w UM Kolno jest pani Dorota Łynko. Informacje udzielane są telefonicznie pod nr tel. 86 278 94 36 oraz osobiście w urzędzie w dni robocze w godzinach 8.00 – 15.00.  Kontakt z pracownikiem możliwy jest również za pośrednictwem e-mail: dlynko@kolno.home.pl

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl