Dwa miliony złotych dla gminy, która zaszczepi najwięcej mieszkańców

zdjęcia artykułu 2
2021-05-27 13:37 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Rusza plan działań, które mają zachęcić Polaków do szczepienia przeciw Covid-19.

System zachęt przygotowanych przez rząd to, m. in. możliwość zdobycia dwóch milionów złotych przez gminę, która będzie miała najwyższy wskaźnik szczepień w skali Polski lub miliona złotych dla samorządów, gdzie będzie największy stopień zaszczepienia w ramach 49 obszarów. Do pierwszych 500 gmin, które osiągną wskaźnik wakcynacji 75 proc. wpłynie po 100 tys. zł do rozdysponowania na dowolny cel.

loteria_tt_kprm.jpg

Od 1 lipca szczepienie drugą dawką będzie możliwe też w dowolnym punkcie szczepień. Samorządy będą miały również możliwość bezpośredniego kontaktu telefonicznego z seniorami powyżej 70 roku życia. Rozmowy najczęściej będą realizowane przez pracowników GOPS-ów czy MOPS-ów. Do starszych osób, które zdecydują się na szczepienie przeciw Covid-19 dojadą mobilne punkty szczepień. Poza zachętami dla gmin, ma ruszyć także loteria Narodowego Programu Szczepień. Na promocję szczepień przeciw Covid-19 rząd polski przeznaczy ponad 140 mln zł.

Propozycje planu działań, które mają zachęcić Polaków do szczepienia przeciw Covid-19 przedstawił na wtorkowej konferencji prasowej Szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Opracował: Andrzej Konopka

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl