„Rajd po krew”

zdjęcia artykułu 2
2021-08-24 10:22 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Janusz Kobyłka, człowiek, który na swoim rowerze przemierza Polskę, promując ideę krwiodawstwa, zawitał we wtorek 24 sierpnia do Kolna. Za każdym razem akcji przyświeca szczytny cel – zachęcanie do dzielenia się bezcennym darem, jakim jest krew ratująca ludzkie życie.

Motto rajdu: „Honorowi dawcy krwi mają złote serca”. Społecznik pochodzi z Lubartowa i reprezentuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Tegoroczne przedsięwzięcie jest drugim wyzwaniem cyklisty, który przez 2 tys. km. rajdu odwiedzi ponad 50 miast i mniejszych miejscowości.

Pana Janusza w Urzędzie Miasta Kolno przyjął, w imieniu Burmistrza Miasta Andrzeja Dudy, Sekretarz Kolna Mirosław Bajorek. Urzędnik zapewnił, że nasza miejscowość już od wielu lat promuje ideę honorowego krwiodawstwa. - Przynajmniej raz w miesiącu - jest to najczęściej ostatni piątek miesiąca - przyjeżdża do Kolna krwiobus, w którym mieszkańcy Kolna i powiatu kolneńskiego mają możliwość oddania krwi. Mobilny punkt poboru krwi parkuje przed Urzędem Miasta Kolno. Pracownicy urzędu i Straż Miejska współorganizują akcję poboru krwi w Kolnie.

Janusz Kobyłka w trasę wyruszył 2 sierpnia z Lubartowa. Każdego dnia pokonuje 100 kilometrowy dystans. Kolno to 45. Miejscowość, która znalazła się na mapie przejazdu. Finał tegorocznego rajdu odbędzie się w piątek 27 sierpnia br. przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Kolarz odwiedził również redakcję Miesięcznika Kolneńskiego. Opowiedział o swojej inicjatywie, pokazał mapę odwiedzonych dotychczas miejscowości i miejsc, do których ma jeszcze drogę. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia i po krótkim odpoczynku cyklista ruszył w dalszą trasę. Tym razem do Jedwabnego. Na ciekawy wywiad ze społecznikiem, pasjonatem dwóch kółek zapraszamy już niebawem, na łamy najbliższego wydania Miesięcznika Kolneńskiego. Zachęcamy również do odwiedzenia jego strony na Facebooku, gdzie zamieszcza informacje z pobytu w każdej miejscowości.

Życzymy naszemu gościowi dobrej kondycji oraz wytrwałości w dotarciu do celu.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl